Korėjiečių odos priežiūros vadovas sausai ir dehidratuotai odai

Norint turėti sveiką ir švytinčią veido odą labai svarbu suprasti, kuo skiriasi sausa ir dehidratuota oda. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius šių dviejų odos būklių skirtumus, jų priežastis ir simptomus, taip pat klimato ir aplinkos vaidmenį. Be to, pasinersime į korėjietiškos odos priežiūros pasaulį ir pateiksime procedūrų ir K-beauty ingredientų, specialiai pritaikytų sausai ir dehidratuotai odai vadovą. bei patarimų pateiksime kaip palaikyti odos drėkinimą ir pusiausvyrą.

Suprasti skirtumus: Sausa oda ir dehidratuota oda

Suprasti skirtumą tarp sausos ir dehidratuotos odos yra labai svarbu norint veiksmingai prižiūrėti odą ir pasiekti švytinčią, sveiką veido odą. Sausa oda - tai odos tipas, dažnai nulemtas genetikos ar hormoninių pokyčių, kuriam būdingas natūralių aliejų arba riebalų trūkumas. Dėl to oda tampa stora, šiurkšti ir pleiskanojanti. Dehidratuota oda, priešingai, yra laikina būklė, kuri gali pasireikšti bet kam, nepriklausomai nuo odos tipo. Dehidratuotai odai trūksta vandens, todėl ji tampa matinė, stangri ir atsiranda smulkių raukšlelių. Labai svarbu atskirti šias dvi būkles, nes joms reikia skirtingų gydymo metodų ir odos priežiūros priemonių. Suprasdami pagrindines sausos ir dehidratuotos odos priežastis ir simptomus, žmonės gali pritaikyti savo odos priežiūros procedūras, kad veiksmingai patenkintų konkrečius poreikius ir pasiektų subalansuotą, sudrėkintą ir sveiką veido odą.

Priežastys ir simptomai: Kaip atpažinti sausą ir dehidratuotą odą?

Nustatyti sausos ir dehidratuotos odos priežastis ir simptomus yra labai svarbu, norint pasirinkti tinkamus odos priežiūros sprendimus, kurie atkurtų veido odos pusiausvyrą ir gyvybingumą. Sausa oda paprastai išsausėja dėl genetinių veiksnių, senėjimo arba hormoninių pokyčių, dėl kurių odoje trūksta natūralių aliejų arba sebumo. Dažniausi sausos odos simptomai yra pleiskanojimas, paraudimas, šiurkšti tekstūra ir bendras tempimo pojūtis. Kita vertus, dehidratuotą odą sukelia tokie veiksniai kaip netinkama mityba, nepakankamas vandens vartojimas, per didelis kofeino ar alkoholio kiekis ir šiurkščių odos priežiūros priemonių, kurios atima iš odos natūralią drėgmę, naudojimas. Kiti veiksniai, pavyzdžiui, perteklinis odos šveitimas ir aplinkos veiksnių, tokių kaip tarša, ekstremalios temperatūros ir oro kondicionieriai, poveikis, gali sukelti odos dehidrataciją. Dehidratuota oda dažnai būna papilkėjusi, įsitempusi, jautresnė ir su smulkiomis raukšlelėmis, kurios labiau pastebimos odą ištempus. Atpažindami šiuos aiškius simptomus, asmenys gali geriau suprasti savo odos poreikius, todėl gali pasirinkti tinkamas procedūras ir produktus sveikesnei ir švytinčiai veido odai.

Klimato ir aplinkos vaidmuo sausai ir dehidratuotai odai

Klimatas ir aplinka vaidina svarbų vaidmenį sausos ir dehidratuotos odos būklės vystymuisi ir paūmėjimui. Išoriniai veiksniai, tokie kaip ekstremalios temperatūros, drėgmės lygis ir atšiaurių veiksnių poveikis, gali turėti įtakos odos drėgmės balansui ir bendrai odos sveikatai. Pavyzdžiui, šaltas ir sausas oras gali atimti iš odos natūralią drėgmę, todėl ji tampa jautresnė sausumui ir pleiskanojimui. Ir atvirkščiai, karštos ir drėgnos sąlygos gali padidinti vandens netekimą prakaituojant ir prisidėti prie dehidratacijos. Be to, aplinkos streso veiksniai, tokie kaip tarša, UV spinduliuotė ir patalpų šildymo ar oro kondicionavimo sistemos, taip pat gali turėti įtakos odos drėkinimo lygiui ir sutrikdyti natūralią odos barjero funkciją. Suprasdami klimato ir aplinkos įtaką odos sveikatai, žmonės gali rinktis odos priežiūros procedūras ir gyvenimo būdo įpročius, o tai padeda užtikrinti, kad jų veido oda būtų atsparesnė, labiau sudrėkinta ir švytinti.

Korėjietiškos odos priežiūros procedūros sausai ir dehidratuotai odai

Korėjiečių odos priežiūros procedūros sulaukė pasaulinio pripažinimo, nes jose daug dėmesio skiriama drėkinimui, maitinimui ir odos sveikatai. Išsamios korėjietiškos odos priežiūros procedūros, pritaikytos sausai odai, daugiausia dėmesio skiria natūralių odos aliejų papildymui ir drėgmės sulaikymui, kad oda būtų lygi ir švytinti. Toliau pateikiamos veiksmingos sausos odos priežiūros procedūros gairės sausai odai:

 1. Valymas: Pradėkite valymą švelniu aliejiniu valikliu, kad ištirpintumėte makiažą ir nešvarumus, nepašalindami natūralių odos aliejų. Po to naudokite švelnias drėkinamąsias putas arba kreminį valiklį, kad pašalintumėte visus nešvarumus.
 2. Šveitimas: Kartą ar du kartus per savaitę švelniai nušveiskite odą švelniu drėkinamuoju šveitikliu arba cheminiu eksfoliantu, kurio sudėtyje yra AHA arba BHA, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles ir užtikrintumėte lygesnę ir šviesesnę veido odą.
 3. Tonizavimas: Naudokite drėkinamąjį toniką, kad atstatytumėte odos pH pusiausvyrą ir pasiruoštumėte geriau įsisavinti vėlesnius produktus. Ieškokite tonikų su tokiomis sudedamosiomis dalimis kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar alavijas, kad oda būtų papildomai sudrėkinta.
 4. Esencija: Naudokite maitinamąją esenciją, kad suteiktumėte papildomą drėkinamąjį sluoksnį ir palaikytumėte natūralų odos atsinaujinimo procesą. Esencijos, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip sraigių mucinas, medus ar keramidai, gali būti ypač naudingos sausai odai.
 5. Serumas: Rinkitės serumą su koncentruotomis veikliosiomis medžiagomis, pavyzdžiui, hialurono rūgštimi, niacinamidu ar peptidais, kurie padeda stiprinti odos barjerinę funkciją.
 6. Paakių kremas: Akių kremą tepkite ant jautrios odos aplink akis, daugiausia dėmesio skirkite tokiems ingredientams kaip keramidai, peptidai ir antioksidantai, kad sumažintumėte sausumą ir smulkias raukšleles.
 7. Drėkinamasis kremas: Drėkinamuoju kreminiu drėkinamuoju kremu, kurio sudėtyje yra tokių ingredientų kaip keramidai, taukmedžio sviestas ar skvalanas, maitinančių odą ir gerinančių jos barjerinę funkciją.
 8. Veido aliejus: Į drėkinamąjį kremą įlašinkite kelis lašus veido aliejaus, pavyzdžiui, simondsijų, erškėtuogių ar marulos aliejaus, arba tepkite tiesiai ant odos, kad oda natūraliai švytėtų ir būtų papildomai sudrėkinta.
 9. Apsauga nuo saulės: Kasdien naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 30, kad apsaugotumėte odą nuo kenksmingų UV spindulių ir išvengtumėte tolesnio sausėjimo.
 10. Lakštinės kaukės ir miego kaukės: Kartą ar du kartus per savaitę įtraukite drėkinamąsias lakštines kaukes arba naktines miego kaukes, kad padidintumėte drėgmės kiekį ir pagerintumėte bendrą odos būklę.

Nors dehidratuotai odai skirtos korėjiečių odos priežiūros procedūros turi panašumų su sausai odai skirtomis procedūromis, jose daugiau dėmesio skiriama drėkinimui vandens pagrindu ir odos drėgmės balanso atkūrimui. Štai kaip atrodo dehidratuotos odos priežiūros rutina:

 1. Valymas: Iš pradžių naudokite švelnų vandens pagrindo valiklį, kuris veiksmingai pašalina nešvarumus ir nešvarumus, nepašalindamas natūralios odos drėgmės. Nenaudokite šiurkščių valiklių ar muilo, kurie gali padidinti odos dehidrataciją.
 2. Šveitimas: Kartą ar du kartus per savaitę švelniai nušveiskite odą drėkinamuoju šveitikliu, kurio sudėtyje yra AHA, PHA arba fermentų, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles nesukeldami dirginimo ir nepažeisdami odos drėgmės barjero.
 3. Tonizavimas: Rinkitės drėkinamąjį toniką, kuriame gausu vandenį surišančių ingredientų, tokių kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar alavijas, padedančių pritraukti ir išlaikyti drėgmę odoje.
 4. Esencija: Rinkitės vandenį drėkinančias esencijas, pavyzdžiui, turinčias hialurono rūgšties, žaliosios arbatos arba alavijo, kad papildytumėte odos drėgmės kiekį.
 5. Serumas: Rinkitės serumą, skirtą dehidratacijai, kurio sudėtyje yra tokių ingredientų kaip hialurono rūgštis, pantenolis ar jūros ekstraktai, padedantys pritraukti ir sulaikyti vandenį odoje.
 6. Paakių kremas: Naudokite lengvą, drėkinantį akių kremą, kurio sudėtyje yra tokių ingredientų kaip kofeinas, hialurono rūgštis ar peptidai, kad sumažintumėte odos dehidrataciją aplink akis ir sumažintumėte smulkių raukšlelių atsiradimą.
 7. Drėkinamasis kremas: Kad sulaikytumėte drėgmę ir pagerintumėte odos drėkinimą, rinkitės lengvą, tačiau drėkinantį drėkinamąjį kremą, kurio sudėtyje yra drėgmę išlaikančių ir vandenį surišančių ingredientų, tokių kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar šlapalas.
 8. Veido dulksna: Naudokite drėkinamąją veido dulksną visą dieną, kad akimirksniu suteiktumėte odai drėgmės ir ją atgaivintumėte. Ieškokite migdomųjų su tokiais ingredientais kaip rožių vanduo, žalioji arbata ar ramunėlės, kurie papildomai drėkina ir ramina.
 9. Apsauga nuo saulės: Kasdien naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 30, kad apsaugotumėte odą nuo kenksmingų UV spindulių ir išvengtumėte tolesnio odos dehidratacijos.
 10. Lakštinės kaukės ir miego kaukės: Kartą ar du kartus per savaitę naudokite drėkinamąsias lakštines kaukes arba naktines miego kaukes, specialiai skirtas dehidratuotai odai, kad papildytumėte drėgmę ir palaikytumėte natūralią odos barjerinę funkciją.

Pritaikius korėjiečių odos priežiūros procedūras konkrečioms dehidratuotos odos problemoms spręsti, galima efektyviai atkurti odos drėgmės balansą ir pasiekti sveiką, putlią ir švytinčią veido odą.

Kremas nuo saulės ir odos tipas
Kaip pasirinkti kremą nuo saulės, pagal odos tipą